Poznań: miasto perspektyw?

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Poznań – stolica Wielkopolski, promujące się przez wiele lat jako miasto „know-how”, to jedno z nielicznych miast na mapie Polski, w którym znajdziemy wszystko, czego potrzeba do wygodnego życia. Dziś sprawdzamy, jakie perspektywy stwarza Poznań swoim mieszkańcom w zakresie: edukacji, rynku pracy i infrastruktury miejskiej.

Edukacja

Różnorodność i jakość oferty edukacyjnej to często jedno z głównych kryteriów, które biorą pod uwagę osoby kupujące nowe mieszkania. Poznań może poszczycić się zarówno doskonałymi szkołami, którymi zainteresowani będą rodzice, uczelniami szczególnie interesującymi z punktu widzenia przyszłych studentów, a także ofertą firm szkoleniowych dla aktywnych zawodowo. Na terenie miasta działa aż 396 szkół podstawowych i średnich oraz policealnych. Są wśród nich wybitne szkoły, znajdujące się w czołówce ogólnopolskich rankingów. W Poznaniu kształci się przeszło 112 tysięcy studentów. Nic dziwnego, skoro do wyboru mają oni tak renomowane uczelnie jak Uniwersytet Adama Mickiewicza czy Politechnikę Poznańską. Poznań jest też znany z prężnie działających uczelni niepublicznych. 

Rynek pracy

Pod koniec 2018 roku stopa bezrobocia w stolicy Wielkopolski wyniosła 1,2% i była to najniższa wartość odnotowana w całym kraju. Oznacza to, że o pracę jest tu bardzo łatwo i dlatego wiele osób decyduje się osiedlić tu na stałe, zakupując powstające licznie nowe mieszkania. Poznań, w obecnej sytuacji, jest miastem, które dysponuje nie tylko dużą liczbą miejsc pracy, ale także jest w stanie zaoferować coś dla każdego. Dzięki obecności międzynarodowego biznesu i wielu firm produkcyjnych zatrudnienie znajdą tu zarówno posługujący się językami obcymi wysoko wykwalifikowani specjaliści, jak i osoby o nieco niższych kwalifikacjach.

Infrastruktura miejska

W systemie Poznańskiej Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej zarejestrowanych jest obecnie przeszło 621 tysięcy użytkowników, którzy korzystają z efektywnego transportu zbiorowego. Mieszkanie w Poznaniu nie musi bowiem wiązać się z koniecznością posiadania własnego auta. Taniej, ekologiczniej, a często i szybciej jest wsiąść np. do autobusu. Powszechnie znana jest też inicjatywa Poznański Rower Miejski, która może zainteresować wszystkich planujących kupić nowe mieszkania. Poznań przygotował sieć powszechnie dostępnych i tanich rowerów, dzięki którym poruszanie się po mieście jest proste i ekologiczne. Do wyboru mamy także rowery z fotelikiem lub pojazdy o napędzie elektrycznym. Poznań po raz kolejny udowadnia w ten sposób, że zasługuje na miano miasta perspektyw. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA