Nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Koszalińskiej i Literackiej. Rondo ma poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu

Autor: A. Karczewska fot. ZDM
REKLAMA

Na skrzyżowaniu ul. Koszalińskiej i Literackiej obowiązuje już nowa organizacja ruchu związana z powstaniem tam ronda. Ma to podnieść poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu oraz upłynnić przejazd samochodów w tym rejonie.

Do tej pory, z uwagi na duże natężenie ruchu, a także organizację ruchu na rozległym skrzyżowaniu, kierowcy wyjeżdżający z osiedli położonych w rejonie ul. Literackiej często mieli problem z włączeniem się do ruchu w ul. Koszalińską wyjeżdżając z drogi podporządkowanej. Co więcej, wielu kierujących przekraczało dozwoloną prędkość.

By upłynnić ruch, a także zwiększyć poziom bezpieczeństwa w tym rejonie podjęto decyzje o budowie ronda. Dla kierowców ma ul. Koszalińskiej oznacza to konieczność zmniejszenia prędkości przy dojeździe do skrzyżowania ulic, a mieszkańcy wyjeżdżający z ul. Literackiej mają możliwość łatwiejszego włączenia się do ruchu.

Nowe rondo już funkcjonuje wraz z nową organizacją ruchu. Jest podobne do tego na skrzyżowaniu ul. Ratajczaka, Kościuszki i Niezłomnych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA