"Jestem dziełem sztuki" - wystawa Daniela Lismore'a w Galerii na Dziedzińcu Starego Browaru

Autor: A. Karczewska fot. M. Rój
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

W Galerii na Dziedzińcu można już podziwiać najnowszą wystawę, która organizowana jest w ramach 16. urodzin Starego Browaru. „Jestem dziełem sztuki” Daniela Lismore'a można oglądać do końca lutego.

Tytuł wystawy nie jest przypadkowy. Daniel Lismore sam o sobie mówi jako o „żywym dziele sztuki”. Jego kreatywność i niekonwencjonalne podejście do sztuki zachęciły do współpracy z nim znane osoby i marki ze świata mody, sportu czy biznesu. Współtworzy liczne kampanie reklamowe, a efekty jego pracy intrygują i zachwycają zarówno celebrytów jak i „przeciętnego Kowalskiego”.

Z okazji 16. urodzin Starego Browaru przygotował wyjątkową wystawę - unikatowe rzeźby-sobowtóry artysty, które są ubrane w eklektyczne kostiumy jego autorstwa. Część z nich przygotowana została specjalnie na poznańskie wydarzenie.

Jego dzieła są połączeniem klasyki i historii sztuki z powszechnym… kiczem i banalnością. Łączy materiały, biżuterię i przedmioty o różnym pochodzeniu. Inspiruje się kulturami z całego świata - od Masajów po japońskie gejsze, przez style Marii Antoniny i… Davida Bowiego.

Otwarcie wystawy nastąpiło we wtorek, 5 listopada, a obecny na nim był sam artysta. Czynna będzie do końca lutego i jak informuje Stary Browar, niewykluczone, że Daniel Lismore jeszcze odwiedzi Poznań.

Wystawa czynna do 28 lutego 2020, codziennie, godz. 12:00 - 20:00
Galeria na Dziedzińcu, Stary Browar w Poznaniu
Bilety: 10 zł, do kupienia na miejscu w Galerii, płatność kartą

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA