Dzień Jeża w Palmiarni Poznańskiej potrwa cały weekend!

Autor: Marta Kotecka fot. pixabay
REKLAMA

Jeż to jedno z najbardziej zagadkowych zwierząt fauny. O tym małym stworzeniu z kolcami wiemy raczej niewiele. Zmienić to pragnie Poznańska Palmiarnia, która 9 i 10 listopada organizuje obchody Dnia Jeża.

To już druga edycja wydarzenia, które ma na celu pomoc i ochronę jeży europejskich. W tym roku nowością jest przeprowadzenie akcji edukacyjnej. Ma ona informować ludzi o dzikich zwierzętach, przebywających na terenie miast. Organizator - Polskie Stowarzyszenie Ochrony Jeży „Nasze Jeże” - przy współpracy z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami zaproszą na to wydarzenie liczne grono ekspertów, by mieszkańcy poszerzyli swoją wiedzę na temat jeży. Nie zabraknie organizacji ratujących dzikie zwierzęta, lekarzy weterynarii i animatorów. Odbędzie się prelekcja o problemie wścieklizny wśród przedstawicieli fauny.

Obchody podzielone zostały na dwa dni. 9 listopada w sali dydaktycznej odbędą się wykłady, przeprowadzone przez Beatę Woźniacką i Dominikę Weber. W pawilonie nr III od 9:00 do 16:00 przygotowano animacje dla dzieci oraz akcję informacyjną. Ten punkt programu zaplanowano również dzień później. Oprócz tego w niedzielę, 10 listopada, mieszkańcy wysłuchają wykładów lek. wet. Pawła Botko, lek. wet. Patrycji Sawińskiej i Szymona Chraplewskiego. Na miejscu poznaniacy nie zobaczą żywych zwierząt - wszystkie jeże, które pozostają pod opieką Poznańskiej Palmiarni, są w trakcie leczenia i rehabilitacji.

Wejście na obchody Dnia Jeża możliwy będzie za okazaniem biletu wstępu do Poznańskiej Palmiarni. Kasy otwarte zostaną o godzinie 9:00. Bilety w cenie 10 zł (normalny) i 7 zł (ulgowy) nabywać będzie można do godziny 15:00 (sobota) i 16:00 (niedziela).

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA