Trzech chętnych do przebudowy Rynku Łazarskiego, ale oferty nadal wyższe niż zakładany budżet

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Do trzech razy sztuka - dopiero w trzecim przetargu na przebudowę Rynku Łazarskiego udało się otrzymać więcej niż jedną ofertę i to o wiele tańsze niż poprzednie propozycje. By było to możliwe trzeba było jednak zmienić warunki przetargu w stosunku do pierwotnej wersji. O

Pierwszy przetarg na przebudowę Rynku Łazarskiego był ogłoszony już w lipcu 2018 roku, jednak wówczas nie wpłynęła żadna oferta. Nie można jednak mówić o braku zainteresowania - spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie otrzymała wiele pytań ze strony potencjalnych chętnych. Drugie postępowanie przeprowadzono w styczniu 2019 roku, jednak wtedy wpłynęła tylko jedna oferta i zdecydowanie przekraczała ona zakładany przez Miasto budżet na tę inwestycję.

Przed ogłoszeniem trzeciego przetargu zdecydowano się na zmianę warunków w stosunku do dwóch pierwszych. Złagodzono wymagania m.in. poprzez skrócenie zakładanego czasu realizacji robót budowlanych i objęcia ich w jednym etapie. Oznacza to przeniesienie tymczasowego targowiska poza obszar objęty inwestycją.

Jak się okazało, zmiana warunków wpłynęła pozytywnie na ilość złożonych ofert. Zainteresowanie wyraziły trzy podmioty, które zadeklarowały także niższą cenę za realizację usługi w stosunku do oferty złożonej w drugim postępowaniu. Nadal są to jednak kwoty, które przekraczają założony na tę inwestycję budżet - najniższa ze złożonych ofert przekracza go o około 7 milionów złotych.

Trwa weryfikacja dokumentów przetargowych. Następnie Miasto wraz z radnymi będzie musiało podjąć decyzję czy zostaną zwiększone środki na przebudowę czy może rozpisane będzie kolejne postępowanie przetargowe.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA