Poznań uznany za Najlepszy Wschodzący Kierunek Podróżniczy w 2020 roku

Autor: A. Karczewska fot. MR
REKLAMA

Poznań znalazł się wśród 30 najbardziej polecanych na podróż miejsc na świecie, zdobywając jednocześnie Nagrodę dla Najlepszego Wschodzącego Kierunku Podróżniczego w 2020 roku. To międzynarodowe wyróżnienie przyznawane przez znanych blogerów podróżniczych.

Nominowanych do nagrody „Travel Lemming Emerging Destination Award” wskazują Krajowe Biura Turystyki. Zwycięzcy wybierani są przez znanych na świecie blogerów podróżniczych, którzy oddają głosy na poszczególne kierunki i miasta. W tym roku wśród jurorów znalazło się 30 blogerów, którzy łącznie mają ponad 12 milionów obserwujących w mediach społecznościowych.

Celem konkursu jest m.in. promocja nowych miejsc podróży, jako rozwiązanie problemu nadmiernej turystyki do najpopularniejszych od lat miast na świecie.

Poznań został wyróżniony jako Najlepszy Wschodzący Kierunek Podróżniczy 2020 roku. W uzasadnieniu jurorzy przyznali, że dziwi ich, że tak piękne miasto nie jest jeszcze opanowane przez tłumy turystów. Doceniono m.in. kolorowe kamienice i staromiejskie uliczki miasta.

„Mimo, że jest jednym z najstarszych (i najpiękniejszych) miast w Polsce, Poznań pozostaje jednym z ostatnich prawdziwie ukrytych klejnotów Europy. To może się jednak wkrótce zmienić, bo kwestią czasu jest odkrycie jego malowniczych ulic przez podróżników. Wędrując Traktem Królewsko-Cesarskim ze Starego Miasta do jeszcze starszej części znanej jako Ostrów Tumski, szybko zrozumiesz, dlaczego naszym zdaniem Poznań będzie dla 2020 roku tym, czym Kraków był dla 2010”
fragment uzasadnienia decyzji jurorówJako jedne z najważniejszych atrakcji Poznania uznano m.in. Stary Rynek, Zamek Cesarski, Cytadelę oraz jezioro Maltańskie. Co ważne, podkreślono także, że stolica Wielkopolski jest ciekawa turystycznie przez cały rok, a ciekawych atrakcji nie brakuje również zimą.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA