Ostatnie dni na zapisanie się na XII Ogólnopolski Samochodowy Rajd Seniora

Autor: Marta Kotecka fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Kto powiedział, że tylko młodzi ludzie mogą korzystać z życia, uczestnicząc w rajdach samochodowych? Automobilklub Wielkopolski już po raz kolejny pragnie obalić ten mit. Zaprasza mieszkańców po 60. roku życia na XII Ogólnopolski Samochodowy Rajd Seniora.

11 listopada kojarzony jest przede wszystkim z Dniem Niepodległości. W stolicy Wielkopolski to data znana również z imienin Świętego Marcina, którego imię nosi jedna z większych ulic Poznania. Seniorom kojarzy się z jeszcze jednym wydarzeniem. Już po raz 12. będą oni mogli wziąć udział w wyjątkowym rajdzie organizowanym przez Automobilklub Wielkopolski pod hasłem „Zażywaj młodości do późnej starości”.

Podczas pokonywania przygotowanej specjalnie dla nich trasy, oprócz oczywistej frajdy z samej jazdy w okolicach Toru „Poznań”, osoby po 60-tym roku życia sprawdzą swoje umiejętności w tym zakresie. Na tych, którzy nie będą mieć możliwości pokonania 40-kilometrowego odcinka samochodem, czekać będą podstawione busy. Ponadto seniorzy zwiedzą nowo otwarte Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu, obejrzą pokazy i próbę samochodową, a także wezmą udział w prelekcjach.

W tym samym czasie odbędzie się seminarium związane z obecnością osób starszych w życiu społecznym i w ruchu drogowym. Nie zabraknie ciepłego posiłku i jedzeniowego symbolu 11 listopada w Poznaniu - rogali świętomarcińskich.

Osoby starsze, które chciałyby wziąć udział w XII Ogólnopolskim Samochodowym Rajdzie Seniora, mają czas na zgłoszenie tego faktu do 7 listopada. Mogą to zrobić w siedzibie Automobilklubu Wielkopolski przy ul. Towarowej 35/37 w Poznaniu, telefonicznie (061 853 61 03) lub mailowo (turystyka@aw.poznan.pl). Wpisowe na to wydarzenie wynosi 25 złoty od osoby. Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie internetowej Automobilklubu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA