Nowy chodnik i miejsca parkingowe na ul. Wierzbięcice

Autor: Codzienny Poznań AK fot. ZDM
REKLAMA

Na ul. Wierzbięcice oddano do użytku nowy chodnik oraz miejsca postojowe. By chronić zieleń zamontowano również słupki, które mają uniemożliwiać kierowcom nielegalne parkowanie tam swoich pojazdów.

Nowy chodnik wykonano na odcinku od ul. św. Jerzego do ul. Czajczej po wschodniej stronie ulicy. Na ponad 110 metrach długości ułożono nowe i przede wszystkim równe betonowe płyty o wymiarach 50x50, które zapewniają większy komfort i bezpieczeństwo pieszych poruszających się po ścieżce.

W ramach inwestycji powstały również nowe miejsca postojowe, które wykonano z kostki, by nawierzchnia odróżniała się od drogi dla pieszych.

Dodatkowo, by zabezpieczyć zieleń, także tę planowaną, ustawiono słupki, które mają uniemożliwić kierowcom parkowanie tam swoich pojazdów, a tym samym niszczenie przestrzeni wspólnej.

Inwestycja, poza kwestiami wygody i bezpieczeństwa użytkowników ruchu, miała na celu także poprawę poziomu estetyki w okolicy. Remont został sfinansowany ze środków będących w dyspozycji Rady osiedla Wilda. Koszt prac wyniósł 97 tysięcy złotych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA