Główny Lekarz Weterynarii: Tygrysy przybyły na granicę w dobrej kondycji

Autor: Codzienny Poznań AK x-news
REKLAMA

"W dniu, kiedy odbywała się kontrola, kiedy tygrysy przybyły na granicę były w dobrej kondycji" – powiedział Główny Lekarz Weterynarii Bogdan Konopka podczas konferencji prasowej dotyczącej transportu przez Polskę 10 tygrysów. Jak dodał, warunki, w jakich były przetrzymywane mogły szybko doprowadzić do drastycznego pogorszenia się ich stanu, co mogło doprowadzić do śmierci ich wszystkich.

Dopytywany przez dziennikarzy, Konopka stwierdził, że informacje podawane m.in. przez poznańskie zoo o tym, żeby stan tygrysów w momencie kontroli był zły są nieprawdziwe.

Wczoraj w Zoo Poznań, które przyjęło 7 z tygrysów przeprowadzono nagłą kontrolę i zarządzono 30-dniową kwarantannę.

W odpowiedzi na słowa Głównego Lekarza Weterynarii Zoo Poznań opublikowało drastyczny film, na którym widać w jakim stanie był tygrys, który padł w klatce jeszcze zanim pracownicy ogrodu zoologicznego dotarli na miejsce. Zoo zwraca uwagę na fakt, że GLW nie miał możliwości określenia w jakim stanie były zwierzęta, biorąc pod uwagę, że nie można było dotrzeć do tygrysów z uwagi na sposób, w jaki załadowano klatki do ciężarówki, którą je przewożono. Jak podkreślają pracownicy ogrodu, którzy byli na miejscu, w takich warunkach nie było możliwości nawet podania wody czy jedzenia tygrysom, a tym bardziej zbadania ich kondycji.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA