Bezpłatne ebooki i audiobooki na poznańskich przystankach! Poznań znów dołączył do akcji Czytaj PL

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Już po raz kolejny Poznań dołączył do miast uczestniczących w wydarzeniu Czytaj PL, czyli największej akcji promującej czytelnictwo w Polsce. W przestrzeni miejskiej dostępne są darmowe ebooki i audiobooki, a wśród tytułów pojawiają się prawdziwe bestsellery.

Tegoroczna edycja jest już piątą w historii Czytaj PL. W tym roku w akcji udział bierze 21 miast w Polsce i po raz kolejny do tego grona dołączył również Poznań. Na 35 przystankach autobusowych i tramwajowych w całym mieście można znaleźć specjalne plakaty, które umożliwiają bezpłatne pobranie bestsellerowych audiobooków i ebooków - wystarczy pobrać aplikację mobilną Woblink i zeskanować kod QR z plakatu.

Wśród tytułów pojawiły się takie pozycje jak np. „Ucho igielne”, „Listy zza grobu”, „Dziewczyna o czterech palcach”, „Skaza”, „Okrutny książę” czy „Chrobot”. Łącznie do wyboru jest 12 książek włączonych w akcję. Każda została zilustrowana postacią superbohatera lub superbohaterki ilustrującą wpływ bohatera danej pozycji na czytelnika.

W przypadku problemów z podjęciem decyzji co do wyboru książki, będzie można skorzystać z chatbota na Messengerze, który podpowie, która pozycja najbardziej przypadnie do gustu czytelnika. Na przeczytanie lub odsłuchanie książki jest 30 dni.

Akcji towarzyszy akcja „Upoluj swoją książkę”, w której udział bierze 1400 uczniów szkół średnich w całej Polsce. Wolontariusze otrzymali specjalne koszulki z napisem „Jestem pod wpływem czytania” z odpowiednim kodem QR, dzięki któremu mogą udostępniać książki swoim znajomym.

Do tej pory w ramach akcji Czytaj PL wypożyczono już 300 tysięcy ebooków i audiobooków. Czytano je zarówno w Polsce jak i poza granicami Polski. W tym roku do akcji także dołączyły miasta zagraniczne - Obidos, Dublin, Nottingham, Lwów, Iowa City, Barcelona, Reykjavik i Seattle.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA