RogaLOVE, czyli słodkie pomaganie najmłodszym pacjentom z rogalem świętomarcińskim w tle

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Rozpoczęła się kolejna edycja charytatywnej akcji RogaLOVE, która wspiera dzieci walczące z chorobami nowotworowymi. To słodkie pomaganie, do którego może dołączyć każdy kultywując jednocześnie poznańską tradycję nie tylko w stolicy Wielkopolski.

RogaLOVE to akcja charytatywna odbywająca się w okolicy Imienin ul. św. Marcin, a tym samym w czasie, gdy w szczególny sposób kultywowana jest poznańska i wielkopolska tradycja jedzenia rogali świętomarcińskich.

By do niej dołączyć wystarczy zamówić tradycyjnego rogala świętomarcińskiego za pośrednictwem strony internetowej rogalove.pl. Dochód ze sprzedaży słodkich smakołyków zostanie przekazany na zakup cytofluorymetru, a więc specjalistycznego sprzętu, który służy do diagnozowania białaczki u dzieci. Aparatura ma trafić do Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera UM w Poznaniu, jedynego tego typu ośrodka w Wielkopolsce.

Koszt zakupu sprzętu to około pół miliona złotych. Stowarzyszenie Dzieciaki Chojraki przeznaczy na ten cel 350 tysięcy złotych. Pozostałe 150 tysięcy złotych ma pochodzić ze sprzedaży słodkości w ramach akcji RogaLove.

Dostępne są trzy zestawy rogali w rozmiarze małym (1 rogal), średnim (4 rogale) i dużym (10 rogali). Zamawiać je można w okresie od 4 do 17 listopada, a przesyłki dostarczone zostaną przez kuriera pod wskazany w zamówieniu adres.

Akcja co roku cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród poznaniaków jak i osób spoza stolicy Wielkopolski. Organizatorzy liczą, że także w tym roku uda się uzbierać potrzebną kwotę.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA