Prawie 90 nielegalnie zatrudnionych cudzoziemców w jednej z wielkopolskich firm

Autor: Codzienny Poznań AK fot. poglądowa/pixabay
REKLAMA

Prawie 90 cudzoziemców było nielegalnie zatrudnionych w jednej z firm w Wielkopolsce. Pracowali oni w gospodarstwach na terenie powiatu konińskiego. Pracodawca został ukarany wysoką grzywną.

Nieprawidłowości wykazano podczas kontroli legalności zatrudnienia przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w Kaliszu, policjantów KMP w Koninie oraz Państwową Inspekcję Pracy w Koninie.

Strażnicy graniczni skontrolowali cudzoziemców pracujących przy zbiorach w dwóch gospodarstwach rolno-ogrodniczych na terenie powiatu konińskiego. Okazało się, że przebywają oni legalnie na terytorium Polski, a część posiada także oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy, wpisane do ewidencji oświadczeń. Kilkoro z legitymowanych nie miało jednak żadnych oświadczeń i nie potrafiło powiedzieć w jakiej firmie pracują. Żaden z cudzoziemców nie posiadał umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej zawartej z pracodawcą.

Dalsze czynności wykazały, że spośród 87 cudzoziemców, w tym obywateli Ukrainy, Armenii i Mołdawii, aż 86 z nich wykonywało pracę nielegalnie.

W związku z wykazanymi nieprawidłowościami pracodawca został ukarany dwoma mandatami karnymi na łączną kwotę 600 złotych, a także karą grzywny w wysokości 20 tysięcy złotych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA