Prawie 300 z 1000 kontroli samochodów zakończyło się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Od czerwca przeprowadzono już ponad tysiąc kontroli przy użyciu specjalistycznego samochodu, jaki zakupiono dla Ekipy Techniki Drogowej i Ekologii z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Niemal 300 z nich zakończyło się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdów, które ze względu na swój zły stan techniczny zatruwały powietrze.

Pojazd różni się od zwykłego radiowozu wyposażeniem. Poza tym standardowym potrzebnym funkcjonariuszom do codziennej służby posiada także specjalistyczne urządzenia, które pozwalają zmierzyć poziom spalin wytwarzanych przez pojazdy zarówno te z silnikami diesla jak i benzynowymi. Znajduje się tam m.in. dymomierz oraz analizator spalin.

Radiowóz posiada także część biurową pozwalającą na przeprowadzenie wszelkich czynności związanych z kontrolą, w tym wypełnianie i weryfikowanie dokumentów. Znalazła się tam także szafka, w której można przechować druki.

Pojazd trafił do poznańskich policjantów w czerwcu tego roku. Przez 5 miesięcy, czyli do końca października, przeprowadzono z jego użyciem 1021 kontroli, spośród których aż 284 zakończyły się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego z uwagi na zły stan techniczny pojazdów. Mandaty otrzymało 289 kierowców, a 161 otrzymało pouczenia. Skierowano również 11 wniosków o ukaranie.

Zakup samochodu był możliwy dzięki połączeniu sił Komendy Głównej Policji oraz Miasta Poznań, które przeznaczyły na ten cel po 150 tysięcy złotych.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA