Ponad 105 mln złotych dofinansowania dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w Wielkopolsce

Autor: A. Karczewska fot. UMWW
REKLAMA

Ponad 105 milionów złotych dofinansowania zostanie przekazanych mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom w Wielkopolsce. Dofinansowanie pochodzi z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego „Doskonalenie kompetencji osób pracujących i wsparcie procesów adaptacyjnych”.

W ramach programu finansowane są projekty, których celem jest m.in. podnoszenie kwalifikacji i kompetencji pracowników i przedsiębiorców. Obejmują one nie tylko tradycyjne kursy i szkolenia, ale także np. studia podyplomowe czy uzupełniające.

W poniedziałek w Urzędzie Marszałkowskim podpisano 6 umów na łączne dofinansowanie o wartości ponad 105,5 mln złotych. Beneficjenci nie będą jednak bezpośrednio zajmować się przeprowadzaniem szkoleń, warsztatów czy kursów, a będą mogli opłacić i zlecić wykonanie usługi podmiotom zewnętrznym.

„Informacja o potencjalnych możliwościach i usługach będzie znajdowała się w Bazie Usług Rozwojowych, a przedsiębiorca, po zdiagnozowaniu swoich potrzeb, chcący skorzystać z konkretnej usługi rozwojowej, zgłosi się do operatora”
Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiegoProjekty w ramach podpisanych umów będą realizowane 3 lata, czyli do 2023 roku na terenie całej Wielkopolski. Jeden z nich ma charakter poznański, a jego operatorem jest Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Dofinansowanie wynosi 24 mln złotych, z czego całkowity koszt realizacji to ponad 28 mln złotych. Pieniądze te pozwolą sfinansować usługi szkoleniowe dla 5050 pracowników  z 1683 firm z sektora MMŚP.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA