Kilkunastu chętnych na zaprojektowanie nowej kładki nad Wartą. Dwóch z nich to podmioty zagraniczne

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Pod koniec kwietnia 2020 roku wiadomo będzie, kto zaprojektuje nową kładkę pieszo-rowerową nad Wartą, która połączy os. Piastowskie z ul. Piastowską na Wildzie. Do przetargu ogłoszonego przez spółkę Poznańskie Inwestycje Miejskie przystąpiło 18 chętnych firm i biur architektonicznych.

Kładka ma powstać mniej więcej w połowie odległości pomiędzy mostem Królowej Jadwigi i mostem Przemysła I, łącząc os. Piastowskie z ul. Piastowską na Wildzie. Ma być częścią szlaku rowerowego na ratajach RoweLove, stanowiąc przedłużenie trasy od Kościoła Nawrócenia św. Pawła. Po stronie wildeckiej trasa miałaby powstać w rejonie Łazienek Rzecznych.

Obiekt jest jednym z projektów mających na celu ożywienie terenów nadwarciańskich, a jednocześnie być odpowiedzią na wieloletnie apele w tym zakresie ze strony mieszkańców, którzy chcieliby mieć więcej możliwości przeprawy przez rzekę.

Do 31 października można chętni na wykonanie projektu kładki musieli złożyć wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie przetargowym. Zgłoszono 18 wniosków z firm i biur architektonicznych, z których większość pochodzi z Poznania i okolic, jednak dwie oferty pochodzą od chętnych spoza Polski - z Wielkiej Brytanii i Szwajcarii.

To, które firmy i biura zostaną dopuszczone do udziału w konkursie będzie wiadome do 20 listopada, z kolei do 11 lutego 2020 roku podmioty będą miały czas na wykonanie prac konkursowych. Ich oceny dokona Sąd Konkursowy, a wyniki zostaną ogłoszone w kwietniu 2020 roku.

Konkurs obejmuje wykonanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej dla kładki pieszo-rowerowej wraz z funkcjonalnym połączeniem z istniejącą i planowaną infrastrukturą oraz zagospodarowaniem terenu.

Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną i zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki. Jego przedmiotem będzie szczegółowe opracowanie pracy konkursowej, stanowiące podstawę dla realizacji obiektu. I nagroda pieniężna wyniesie 50 tys. zł, II - 30 tys. zł, a trzecia - 20 tys. zł. Na ewentualne wyróżnienia przeznaczono pulę w łącznej wysokości do 30 tys. zł.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA