"Kaczyński upodlił państwo polskie Banasiem. Teraz dobija je Piotrowiczem i Pawłowicz" Jacek Jaśkowiak o kandydatach PiS na sędziów Trybunału Konstytucyjnego

Autor: A. Karczewska fot. archiwum redakcji
REKLAMA

Wczoraj szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował, że kandydatami PiS na sędziów Trybunału Konstytucyjnego są Stanisław Piotrowicz, Krystyna Pawłowicz oraz Elżbieta Chojna-Duch. Propozycje spotkały się z ostrą krytyką nie tylko wśród opozycji, ale także części opinii publicznej. Wśród osób, które zabrały głos w sprawie jest m.in. prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak.

Szczególnie kontrowersyjne wydają się być kandydatury Piotrowicza i Pawłowicz. Wielu przeciwników takich kandydatur zwraca uwagę m.in. na zachowanie obu polityków chociażby w ostatnich latach, gdy zasiadali w ławach poselskich. Część wskazuje także na fakt, że Stanisław Piotrowicz nie zdołał uzyskać mandatu poselskiego w przyjaznym PiSowi okręgu wyborczym, co oznacza, że nawet wśród wyborców PiSu stracił on zaufanie.

W sprawie głos zabrał dziś także prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. Na swoim koncie Twitter stwierdził, że „Kaczyński upodlił państwo polskie prezesem NIK Marianem Banasiem. Teraz dobija je Stanisławem Piotrowiczem i Krystyną Pawłowicz”. Prezydent Poznania nawiązał w ten sposób do ostatnich kontrowersji wokół postaci prezesa NIK i głosów, także wśród polityków partii rządzącej, o konieczności dymisji Mariana Banasia ze stanowiska.

Jaśkowiak w swym tweecie pyta także na końcu „Co mu (Kaczyńskiemu - przyp. red.) ta Polska zrobiła?”.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA