Hotel Moxy Poznań Airport już otwarty. W wystroju nawiązano do słynnych poznańskich zakładów

Autor: A. Karczewska fot. materiały prasowe
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Pierwszy położony w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego Poznań-Ławica hotel jest już otwarty. Hotel Moxy to 120 nowoczesnych i wygodnych pokoi, przystosowanych do potrzeb podróżnych i klientów biznesowych. Marka należy do sieci Marriott International, największej sieci hotelarskiej na świecie, a powstanie obiektu to jeden z elementów strategii rozwoju miasta i poznańskiego lotniska.

Powstanie hotelu tuż przy lotnisku Ławica to kolejny krok w kierunku rozwoju miasta i samego portu. Oferując możliwość komfortowego noclegu w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego, Poznań dołącza do miast, które mogą pochwalić się biznesowym i otwartym podejściem do pasażera. To również wygodne rozwiązanie dla osób, które chcą odpocząć przed lub po podróży zanim wyruszą w dalszą drogę.

Hotel Moxy Poznań Airport jest drugim, po hotelu Moxy Katowice Airport, hotele tej marki należący do Polskiego Holdingu Hotelowego. Z kolei marka należy do sieci Marriott International, największej na świecie sieci hotelarskiej.

„Jako pierwsza polska firma zdecydowaliśmy się podpisać umowę na markę Moxy i wprowadzić ją do Polski. Pierwszy hotel Moxy uruchomiliśmy w ubiegłym roku przy lotnisku w Katowicach Pyrzowicach. Teraz postawiliśmy na Poznań, gdyż koncepcja tej marki pasuje idealnie do miasta, które jest postrzegane jako innowacyjne i otwarte na młodych ludzi. Nie mogliśmy myśleć o lepszej lokalizacji – przy lotnisku, a jednocześnie w pobliżu zaplecza biznesowego, handlowego i turystycznego”
Gheorghe Marian Cristescu, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu HotelowegoZ inwestycji zadowolone jest lotnisko, które dostrzega potrzebę realizacji nie tylko usług lotniczych, by dalej rozwijać port.

„Inspiracją dla powstania hotelu był fakt, że w ramach naszej działalności należy rozwijać jednocześnie usługi pozalotnicze. Cieszymy się, że na naszym terenie powstał hotel Moxy z grupy międzynarodowej sieci Marriott, zarządzany przez Polski Holding Hotelowy. Jest to nie tylko pierwsza tego typu inwestycja przy lotnisku ale przede wszystkim widoczny znak rozwoju miasta Poznania, którego oknem na świat jest Port Lotniczy”
Mariusz Wiatrowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica


W nowym hotelu do dyspozycji gości jest 120 pokoi wypełnionych różnymi praktycznymi rozwiązaniami. W obiekcie znajduje się również sala konferencyjna oraz dwie kameralne salki spotkań. Przy recepcji znajduje się całodobowy bar, gdzie na każdego meldującego się gościa czeka powitalny drink. Nadmiar energii można spożytkować korzystając z hotelowej siłowni. Ci, którzy do hotelu przyjadą samochodem, będą mogli go zaparkować na parkingu należącym do obiektu.

Nie brakuje również tego, co pozwala na miłe spędzenie czasu - są gry planszowe, przekąski, duże ekrany TV w pokojach dostosowane do podłączenia do treści online i gier oraz szybkie WiFi.

Całość utrzymana jest w stylu odpowiadającym potrzebom generacji Y. Nie brakuje nawiązania do Poznania - wystrój nawiązuje do zakładów metalurgicznych H. Cegielskiego. Daje to unikatowy efekt połączenia nowoczesności z nawiązaniem do klasycznego industrialnego stylu i historii.

Hotel jest miejscem zarówno dla gości biznesowych jak i tych, którzy podczas podróży szukają okazji do zabawy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA