Wielkopolska Policja podsumowała akcję Znicz na drogach województwa. Zatrzymano ponad 60 pijanych kierowców

Autor: A. Karczewska fot. KWP Poznań
REKLAMA

Wielkopolscy policjanci podsumowali akcję „Znicz”, która jak co roku odbyła się na polskich drogach w okresie związanych z dniem Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym. Na terenie Wielkopolski w wypadkach drogowych w dniach objętych akcją zginęły cztery osoby.

Akcja „Znicz” odbywa się co roku i ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, szczególnie w rejonach cmentarzy, a także na trasach i drogach między miejscowościami związanymi z podróżami Polaków, którzy jadą, by odwiedzić groby bliskich.

W Wielkopolsce nad bezpieczeństwem czuwało około pół tysiąca policjantów wspieranych przez swoich kolegów z województwa lubuskiego. Najwięcej policji można było spotkać w okolicach cmentarzy, gdzie natężenie ruchu było największe. Mundurowi w razie konieczności kierowali ruchem, a także zwracali uwagę na wszelkie nieprawidłowe zachowania kierowców i pieszych.

Od czwartku, 31 października, do niedzieli, 3 listopada, w Wielkopolsce doszło do 35 wypadków, w których śmierć poniosły cztery osoby. W zdarzeniach poszkodowane zostały 42 osoby.

Policjanci zatrzymali również aż 62 kierowców, którzy zdecydowali się na prowadzenie pojazdu będąc pod wpływem alkoholu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA