Spotkania z mieszkańcami w sprawie wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania na Wildzie

Autor: A. Karczewska fot. ZDM
REKLAMA

Samochody zaparkowane na chodnikach, w bramach czy na terenach zielonych to niestety codzienny widok na Wildzie. Wielu kierowców nie stosuje się do obowiązujących przepisów i parkuje swoje pojazdy w nielegalny sposób, a wyznaczone głównie dla mieszkańców miejsca postojowe traktują niczym parking buforowy. Rozwiązaniem problemów z parkowaniem ma być Strefa Płatnego Parkowania. By rozwiać wszelkie wątpliwości z nią związane, we wtorek i środę odbędą się specjalne dyżury ekspertów ZDM, miejskiego Inżyniera Ruchu oraz projektantów.

Nielegalnie zaparkowane samochody wpływają nie tylko na estetykę okolicy, ale także na bezpieczeństwo. Kierowcy często wjeżdżają na chodniki, zatrzymują się w miejscach ograniczających widoczność czy uniemożliwiających bezpieczny wyjazd z bramy. Cierpią na tym przede wszystkim mieszkańcy Wildy, którzy na co dzień spotykają się z tym problemem. Na dodatek, niszczona jest także zieleń miejska, rozjeżdżana przez pojazdy.

Trudności sprawia mieszkańcom również znalezienie wolnego miejsca parkingowego w pobliżu miejsca zamieszkania, ponieważ często zajęte są one przez kierowców z innych rejonów miasta czy nawet spoza Poznania, którzy zostawiają tam samochody na wiele godzin.

Rozwiązaniem problemu ma być wprowadzenie na Wildzie Strefy Płatnego Parkowania. Ma ona objąć rejon między ul. Królowej Jadwigi i Matyi, rzeką Wartą, ul. Hetmańską i torami kolejowymi.

By mieszkańcy byli na bieżąco z planowanymi zmianami, a także by rozwiać wszelkie wątpliwości związane z wprowadzeniem Strefy, we wtorek i środę odbywać się będą specjalne dyżury ekspertów z ZDM, biura Miejskiego Inżyniera Ruchu oraz projektantami.

Spotkania zaplanowano tak, by mogli w nich uczestniczyć wszyscy zainteresowani.

- 5 listopada, w godzinach 8:00-11:00 oraz 16:00-19:00 w Branżowej Szkole I stopnia nr 42 przy ul. Św. Jerzego 6/10
- 6 listopada, w godzinach 8:00-11:00 oraz 16:00-19:00 w SP nr 25 przy ul. Prądzyńskiego 53

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA