Datki na budowę azylu dla zwierząt w Zoo Poznań wpłacane są z różnych stron świata

Autor: A. Karczewska fot. Zoo Poznań vid. x-news
REKLAMA

Od momentu rozpoczęcia zbiórki na budowę azylu dla zwierząt w poznańskim zoo, na konto wpłynęło już ok. miliona złotych. Datki wpłacają nie tylko poznaniacy i mieszkańcy niemal całej Polski, ale także indywidualne osoby, fundacje, firmy i organizacje z różnych państw. O akcji ratowania tygrysów przez ogród zoologiczny w Poznaniu pisały największe światowe media.

Choć tygrysy uratowane z transportu zatrzymanego na polsko-białoruskiej granicy są w Poznaniu jedynie tymczasowo, zanim odzyskają siły na kolejną podróż, tym razem do ośrodka w Hiszpanii, to stały się symbolem akcji ratowania zwierząt będących ofiarami nielegalnych hodowli czy przemytu.

Poznańskie zoo chce wybudować azyl dla takich zwierząt, by mogły one zyskać pomoc w odpowiednich warunkach czekając na nowy dom pod opieką specjalistów. Oszacowano, że koszt takiej inwestycji to około 6 milionów złotych. Zorganizowano zbiórkę na ten cel, do której szybko przyłączyli się miłośnicy zwierząt nie tylko z Polski, ale i całego świata. 

Datki przekazywane są zarówno przez osoby indywidualne, jak i organizacje, fundacje, firmy czy grupy społeczeństwa. Na liście darczyńców znalazły się m.in. Zoo we Wrocławiu, WWF oraz firma Tiger. Pieniądze w kwocie 50 tysięcy złotych przekazał również Jurek Owsiak wraz z żoną. Co ważne, nie są to pieniądze Fundacji WOŚP, a środki pochodzące z przyznanej w ubiegłym roku Owsiakowi nagrody imienia Andrzeja Wajdy.

O sprawie i akcji poznańskiego zoo informowały największe media na całym świecie, nie dziwi więc międzynarodowe poruszenie związane ze zbiórką pieniędzy.

Pieniądze zoo może otrzymać tylko w formie darowizny - ogród jest jednostką budżetową i jedyną możliwością bezpośredniej wpłaty jest przelanie pieniędzy na subkonto Miasta Poznania z dopiskiem "Cisna i Przyjaciele".

Datki na rzecz Zoo Poznań można wpłacać na konto:

numer: 98 1020 4027 0000 1602 1441 7713

dopisek: Cisna i Przyjaciele

Odbiorca: Miasto Poznań, Ogród Zoologiczny w Poznaniu, ul. Kaprala Wojtka 3, 61-063 Poznań

Dla przelewów międzynarodowych należy dodać Kod BIC PKO Banku Polskiego SA: BPKOPLPW

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA