Jurek Owsiak poruszony akcją ratowania tygrysów. Przekaże pieniądze na poznańskie zoo

Autor: A. Karczewska fot. Zoo Poznań
REKLAMA

Jurek Owsiak, poruszony akcją ratowania tygrysów spod granicy poslko-białoruskiej, podjął decyzję o przekazaniu środków finansowych na rzecz poznańskiego zoo.

Ogród zoologiczny w Poznaniu w chwili, gdy decydował się udzielić pomocy tygrysom z transportu, który został zatrzymany na polsko-białoruskiej granicy, rozpoczął także zbiórkę pieniędzy, by móc pokryć koszty tej nieplanowanej akcji i opieki nad zwierzętami. Chodzi nie tylko o bieżącą sytuacje, ale także o podobne w przyszłości. Zoo chce stworzyć azyl dla ocalonych zwierząt - takich jak tygrysy z transportu, czy zwierzęta ocalałe z nielegalnych hodowli z różnych miejsc w Polsce. Na budowę takiego miejsca ogród potrzebuje ok. 6 milionów złotych.

O zbiórce dowiedział się także Jurek Owsiak, który składając słowa najwyższego uznania dla wszystkich osób zaangażowanych w proces pomocy dla tygrysów, poinformował o finansowym wsparciu dla poznańskiego ogrodu.

"Właśnie dowiedziałem się, że Nagroda imienia Andrzeja Wajdy, którą otrzymałem blisko rok temu, łączy się także z gratyfikacją finansową, jaką właśnie mam odebrać. Postanowiliśmy wraz z Dzidzią, że w całości chcemy ją przeznaczyć na fundusz poznańskiego ZOO. "
Jurek Owsiak

Jednocześnie, Owsiak zachęcił innych do wpłat na podane przez zoo konto na rzecz inicjatywy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA