Seniorzy mogą sprawdzić przyjmowane przez nich leki, zioła i suplementy w Punkcie Opieki Farmaceutycznej

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Poznańscy seniorzy mogą już korzystać z Punktu Opieki Farmaceutycznej, w którym specjalista sprawdzi wszystkie przyjmowane przez nich leki, witaminy i zioła, a także w razie konieczności wyda szczegółowe zalecenia.

Punkt Opieki Farmaceutycznej to kolejna usługa w ramach pakietu Poznań Viva Senior, czyli usług i ofert skierowanych do najstarszych mieszkańców Poznania. Został otwarty 28 października w budynku Urzędu Miasta przy ul. 3 Maja 46. Pokój dostosowany jest do potrzeb osób starszych, schorowanych i niepełnosprawnych.

Usługa skierowana jest do mieszkańców Poznania, którzy ukończyli lub ukończą w tym roku 75. rok życia i przyjmują co najmniej 10 preparatów leczniczych dostępnych na receptę lub bez niej.

Farmaceuta przejrzy wszystkie przyjmowane substancje i podpowie, w jaki sposób bezpiecznie je zażywać. Na pierwszą wizytę senior musi zabrać ze sobą wszystkie przyjmowane leki, suplementy diety, zioła i dokumentację medyczną, a także dokument potwierdzający wiek i miejsce zamieszkania.

W trakcie wizyty specjalista przeprowadzi wywiad medyczny i farmakoterapeutyczny, zakładając odpowiednią dokumentację na ten temat i udzieli pierwszych porad. Następnie, już poza wizytą, dokładnie przejrzy wszystkie przyjmowane specyfiki i preparaty i opracuje szczegółowe zalecenia. Te ostatnie zostaną przekazane seniorowi podczas drugiej wizyty. W razie potrzeby, farmaceuta przekażę także informacje dla lekarza rodzinnego.

Aby skorzystać z konsultacji należy umówić się telefonicznie na wizytę, dzwoniąc do Biura Poznań Kontakt pod numer telefonu 6 646 33 44.

Projekt ma charakter pilotażowy i potrwa do końca 2019 roku. Jeśli spodoba się seniorom i będzie potrzeba jego dalszego funkcjonowania, być może zostanie przedłużony.

Prowadzony jest według wystandaryzowanego modelu, wypracowanego w ramach działalności naukowej Zakładu Geriatrii Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA