Dyrektor Zoo Poznań zaproszona do Parlamentu Europejskiego

Autor: A. Karczewska fot. Zoo Poznań
7
REKLAMA

Dyrektor poznańskiego zoo, Ewa Zgrabczyńska, została zaproszona do Parlamentu Europejskiego na konferencję poświęconą kryzysowi związanym z przemytem i okrucieństwem wobec zwierząt. Jednocześnie, dyrektor chce także zmian w polskim prawie.

O tygrysach, które były przewożone w skandalicznych warunkach z Włoch do Rosji usłyszała już nie tylko cała Polska, ale i Europa. Zwierzętom pomogło przede wszystkim poznańskie zoo, gdzie obecnie przebywa 7 zwierząt uwolnionych z transportu, w tym 5, z których uwolnieniem był problem (więcej).

Tygrysy nadal są w złym stanie, jednak jak informuje zoo, powoli dochodzą do siebie. Wszystkie jedzą i piją, powoli odzyskując spokój po okrucieństwie, jakie ich spotkało ze strony przewoźników. Zwierzęta są nadal mocno nieufne wobec człowieka, czemu trudno się dziwić biorąc pod uwagę zło, jakie ich wcześniej spotkało ze strony ludzi.

Jak informuje dyrektor zoo, Ewa Zgrabczyńska, chce skorzystać z obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej, by zmienić polskie prawo w zakresie znęcania się nad zwierzętami i stworzenia azylu dla zwierząt takich jak uratowane z transportu tygrysy.

Jednocześnie, dyrektor poinformowała, że została zaproszona przez Adwokatów Zwierząt do Parlamentu Europejskiego, gdzie odbędzie się konferencja poświęcona kryzysowi związanemu z przemytem i okrucieństwem wobec zwierząt. Jak zapowiada Zgrabczyńska "trzeba postawić na nogi całą Komisję Europejską".

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA