Zoo próbuje uspokoić agresywnego tygrysa. Akcję przenoszenia zwierząt miała zabezpieczać uzbrojona policja (Aktualizacja)

Autor: A. Karczewska fot. Miasto Poznań vid. x-news
REKLAMA

W poznańskim zoo rozpoczęła się akcja „przyśpienia” najbardziej agresywnego tygrysa, by móc wynieść jego skrzynię z samochodu i dostać się do pozostałych zwierząt. Ogród zwrócił się o pomoc do policji, jednak ta nie pojawi się na miejscu.

Zwierzęta spod polsko-białoruskiej granicy przyjechały do Poznania w nocy. Dwa zostały przekazane do ośrodka w Człuchowie, dwa są już wyciągnięte z pojazdu i odpoczywają pod opieką specjalistów w Poznaniu. (Więcej o ich stanie: TUTAJ).

Niestety, klatka, w której znajduje się jeden z osobników jest w złym stanie. Zwierzę jest rozdrażnione i zestresowane podróżą co przerodziło się w agresywne zachowania. Pracownicy zoo nie mogli więc podjąć próby przeniesienia klatki.

Podjęto decyzję o próbie „przyśpienia” zwierzęcia - tygrys ma nie być całkowicie uśpiony, ale jedynie uspokojony, by było możliwe wyniesienie skrzyni. Opiekunowie muszą jednak mieć na uwadze zdrowie tygrysa przy podawaniu jakichkolwiek leków, a to jest trudne przy braku możliwości dokładniejszego zbadania osobnika.

Ogród zwrócił się o pomoc w nadzwyczajnej akcji do policji prosząc o przysłanie funkcjonariuszy z długą bronią. Ma to związek z ogromnym zagrożeniem dla życia i zdrowia ludzi, którzy ryzykują pomagając zwierzętom. Policja nie wyraziła jednak zgody na takie wsparcie, dlatego mundurowi z bronią - dopóki dowództwo nie zmieni decyzji - nie pojawią się w zoo.

AKTUALIZACJA (10:47):

Policja ostatecznie podjęła decyzję o zabezpieczeniu akcji.

AKTUALIZACJA (11:24):

Kolejne dwa zwierzęta, w tym agresywna tygrysica, zostały już wyprowadzone z ciężarówki. Trwa akcja uwalniania kolejnych.

AKTUALIZACJA (11:31):

Zoo poinformowało, że wszystkie 9 tygrysów przeżyło transport.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA