Śmieci i bałagan na placu zabaw w Parku Gagarina. Sprawcą okazała się być osoba bezdomna

Autor: A. Karczewska fot. straż miejska
REKLAMA

Śmietnisko zamiast miejsca do bezpiecznej i przyjaznej zabawy - tak wyglądał plac zabaw w Parku Gagarina. Różnego rodzaju śmieci, w tym m.in. resztki jedzenia i puszki po alkoholu, jakie pojawiły się na terenie to "sprawka" osoby bezdomnej.

Na placu, wśród urządzeń zabawowo-edukacyjnych można było znaleźć m.in. używane stare ubrania, rzeczy, poduszki, resztki jedzenia i puszki po alkoholu. Zdecydowanie nie był to efekt zabawy najmłodszych, ale "sprawka" osoby bezdomnej, która kilka dni wcześniej opuściła plac zabaw i zostawiła po sobie śmietnisko.

W sprawie interweniowała straż miejska z referatu Północ. Funkcjonariusze zgłosili to do Zarządu Zieleni Miejskiej, który zlecił uprzątnięcie terenu odpowiedniej firmie. Co ważne, zadbano również o to, by nie tylko uprzątnąć śmieci, ale także zdezynfekować teren.

Działania miały na celu nie tylko dbanie o czystość w miejscach publicznych, ale przede wszystkim zapewnienie dzieciom możliwości korzystania z placu zabaw przez cały rok i bez problemu czy obaw o ich zdrowie i komfort.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA