ZTM Poznań wydał oświadczenie w sprawie dalszej współpracy z NB Poznań przy PRM

Autor: A. Karczewska fot. archiwum redakcji
REKLAMA

ZTM Poznań wydał oświadczenie w sprawie obsługi systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego przez spółkę NB Poznań. Ma to związek z wczorajszą decyzją władz Trójmiasta o zerwaniu umowy z NB Tricity, która podobnie jak NB Poznań jest spółką córką Nextbike Polska.

Władze Trójmiasta postanowiły zerwać umowę z operatorem trójmiejskiego systemu rowerów miejskich z uwagi przede wszystkim na fakt, że spółka nie wywiązywała się z podpisanej umowy. Jednocześnie, NB Tricity ogłosiło przygotowanie wniosku o ogłoszenie upadłości.

Z uwagi na fakt, że jest to spółka córka firmy Nextbike Polska, podobnie jak NB Poznań, pojawiły się pytania o przyszłość Poznańskiego Roweru miejskiego. ZTM Poznań wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie. Poznańska jednostka podpisała z NB Poznań dwie umowy na funkcjonowanie systemów 3. i 4. generacji.

Zapewniono w nim, że sytuacja jest cały czas monitorowana, jednak sytuacja z Trójmiasta nie ma wpływu na funkcjonowanie systemu w Poznaniu, a tym samym, nie ma podstaw do podjęcia podobnych kroków w stolicy Wielkopolski. Nie ma jednak gwarancji, że w przyszłości sytuacja ta nie ulegnie zmianie.

„Nie możemy stwierdzić czy ewentualne skutki sytuacji w Trójmieście mogą mieć w przyszłości wpływ na nasz kontrakt, tym samym dziś nie ma konieczności, ani podstaw prawnych do podjęcia takich samych działań. Tym bardziej, że regulacje, zapisy i ustalenia naszej umowy mogą być zupełnie inne, niż te znajdujące się w kontrakcie Trójmiasta i NB Tricity. Obecnie, biorąc pod uwagę zapisy kontraktowe w umowie z NB Poznań, jest stanowczo zbyt wcześnie na wybieganie w przyszłość i przedstawianie jakichkolwiek alternatywnych scenariuszy odnośnie systemu rowerów miejskich w stolicy Wielkopolski.”
ZTM Poznań


Jednocześnie, ZTM poinformował, że nie jest zadowolony z jakości świadczonych przez NB Poznań usług w tym sezonie PRM, szczególnie w zakresie rowerów 4. generacji.

Tegoroczny sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego ma zakończyć się 30 listopada 2019 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA