Zoo w Poznaniu: dostaliśmy zielone światło, aby krótkoterminowo zająć się tygrysami

Autor: PAP Aleksandra Kuźniar akuz/ aj/ vid. x-news
REKLAMA

Dzięki decyzji władz Poznania otrzymaliśmy zielone światło, żeby zaopiekować się w okresie krótkoterminowym całą grupą tygrysów - przekazała w środę Ewa Zgrabczyńska, dyrektor poznańskiego ZOO.

Podczas środowej konferencji prasowej Zgrabczyńska przekazała dziennikarzom, że nie wiadomo, ile osobników uda się utrzymać przy życiu, dlatego, że są w tragicznej kondycji, trzymane "w skrzyniach, które uniemożliwiają pojenie i dokarmianie tam na miejscu".

Poinformowała też, że zoo czeka "na światło od głównego lekarza weterynarii na glejty związane z zabezpieczaniem zwierząt po to, żeby przyjechały do Poznania." - powiedziała Ewa Zgrabczyńska i dodała, że tygrysy docelowo mają trafić do Adwokatów Zwierząt i ośrodka AAP w Hiszpanii.

Dyrektor zapewniła, że koty będą leczone, karmione i pojone.

Tygrysy znajdujące się na polsko-białoruskim przejściu granicznym drogowym zostały wysłane z Włoch z zamiarem przewiezienia do Federacji Rosyjskiej (Dagestan), zgodnie z informacją umieszczoną w dokumencie INTRA wygenerowanym przez jednostkę weterynaryjną we Włoszech. Zwierzęta znajdują się w podróży od 22 października br.

Chodzi o 10 tygrysów, które utknęły na przejściu granicznym polsko-białoruskim w Koroszczynie (Lubelskie). Jedno ze zwierząt padło.

Jak wyjaśniła Inspekcja, służby białoruskie odmówiły zezwolenia na wjazd zwierząt z uwagi na brak dokumentacji weterynaryjnej (weterynaryjnych świadectw zdrowia).

Poinformowano, że na polecenie Granicznego Lekarza Weterynarii w Koroszczynie tygrysy są karmione, pojone, klatki zostały sprzątnięte i zdezynfekowane. Ogród Zoologiczny w Poznaniu zadeklarował chęć udzielenia wsparcia w przypadku konieczności zapewnienia zwierzętom schronienia.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA