Pieszy trakt z zielenią i uspokojonym ruchem - przebudowa ul. Kwiatowej zmieni jej charakter

Autor: Codzienny Poznań AK fot. ZDM Poznań
REKLAMA

Zieleń, drzewa i inne nasadzenia, trakt dla pieszych i ogródki gastronomiczne - wszystko to zamiast zatłoczonej samochodami i szarej ulicy Kwiatowej. Już wkrótce ulica w centrum miasta ma zmienić nie tylko swój wygląd, ale i charakter.

Projekt powstał w oparciu o ogólne założenia, w tym uspokojenie ruchu, „uwolnienie” ulicy od parkujących samochodów i zwiększenie ilości zieleni miejskiej, a także o wnioski i uwagi złożone podczas konsultacji z mieszkańcami.

To, by w śródmiejskiej zabudowie znalazło się więcej roślinności jest celem ujętym  m.in. w Strategii Miasta Poznania 2020+ oraz Miejskim Planie Adaptacji do zmian klimatu. Dokumenty powstały w oparciu o tendencje klimatyczne oraz potrzeby człowieka żyjącego w miejskim środowisku.

Ulica Kwiatowa obecnie jest przytłoczona przede wszystkim przez miejską szarość i parkujące tam samochody. Już wkrótce na odcinku od ul. Półwiejskiej do ul. Rybaki zmieni się ona niemal zupełnie. Zostanie tam wprowadzona strefa zamieszkania z ograniczonym dostępem pojazdów.

Przede wszystkim, ma stać się pieszym traktem w centrum miasta z miejscem dla ogródków gastronomicznych, a w przyszłości, jeśli zajdzie taka potrzeba, także ławek.

Zieleń, jaka ma pojawić się na ulicy będzie nasadzona niestandardowo. Ma to nie tylko urozmaicić wygląd tego miejsca, ale także zmusić kierowców do wolniejszej jazdy w miejscu, gdzie ruch pieszych będzie traktowany priorytetowo.

Nowa nawierzchni jezdni ma zostać wykonana na wzór ciętej kostki granitowej, jaka stosowana była przy poprzednim remoncie. Chodniki powstaną z płyt granitowych uzupełnionych granitową kostką ciętą.

Przebudowa ma rozpocząć się w pierwszym kwartale 2020 roku. Jednocześnie, na parkingu buforowym przy ul. Dolna Wilda zostanie udostępnionych 30 miejsc przeznaczonych dla mieszkańców ul. Kwiatowej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA