Narkotyki o wartości ok. 180 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali podejrzanego na drodze wjazdowej do Poznania

Autor: A. Karczewska fot./vid. KWP Poznań
REKLAMA

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali mieszkańca województwa łódzkiego w związku z posiadaniem przez niego znacznych ilości narkotyków i przygotowaniem ich do wprowadzenia do obrotu. Czarnorynkowa wartość nielegalnych substancji to około 180 tysięcy złotych.

Akcja związana z zatrzymaniem została przeprowadzona 18 października. Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP w Poznaniu uzyskali informację, że do Wielkopolski przyjedzie mężczyzna podejrzewany o posiadanie narkotyków.

Znając kierunek jego podróży ustawiono policyjny patrol na drodze wjazdowej do Poznania i gdy tylko mężczyzna pojawił się na trasie, został zatrzymany do kontroli. W czasie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że w pojeździe znajduje się ponad 3,5 litra płynnej amfetaminy i przeszło 100 gramów kokainy.

Kierujący, 32-letni mieszkaniec województwa łódzkiego został zatrzymany. Jak się okazało, w przeszłości był już notowany za przestępstwa narkotykowe. Policjanci przeszukali także jego miejsce zamieszkania, gdzie ujawniono kolejne narkotyki, w tym 330 gramów amfetaminy, 80 gramów marihuany i około 200 tabletek ekstazy.

Jak ustalili śledczy, substancje przewożone były do Wielkopolski, a ich czarnorynkowa wartość wynosi co najmniej 180 tysięcy złotych.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków i przygotowania ich do wprowadzenia do obrotu. Decyzją sądu na wniosek Prokuratora Rejonowego w Środzie Wielkopolskiej podejrzany został aresztowany na trzy miesiące. Za zarzucane mu czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA