Ponad 60 mln złotych dofinansowania dla wielkopolskich samorządów w ramach Funduszu Dróg Samorządowych

Autor: A. Karczewska fot. Wielkopolski Urząd Wojewódzki
REKLAMA

Prawie 60 milionów złotych wyniesie dofinansowanie inwestycji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Umowy na przekazanie środków podpisano wczoraj w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu.

Fundusz Dróg Samorządowych pozwala na uzyskanie dofinansowania na inwestycje związane z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego, parametrów dróg i poprawę infrastruktury drogowej.

W poniedziałek w Urzędzie Wojewódzkim podpisano ponad 20 umów z samorządowcami z powiatów: rawickiego, leszczyńskiego, kępińskiego, pilskiego, wągrowieckiego, wolsztyńskiego, szamotulskiego, śremskiego oraz gmin: Leszna, Kobylej Góry, Kępna, Rogoźna, Chrzypska Wielkiego, Wyrzyska, Wągrowca, Dopiewa, Kostrzyna, Konina, Słupcy i Wrześni.

Dofinansowanie zostanie przeznaczone m.in. na dokończenie już rozpoczętych inwestycji, a także na budowy nowych dróg powiatowych i gminnych oraz mostów w ciągach dróg wojewódzkich, gminnych i powiatowych. 

Łącznie, na podstawie podpisanych wczoraj umów w ramach Funduszu Dróg Samorządowych przekazanych zostanie ponad 61 milionów złotych. W ramach listy rekomendowanej przez wojewodę wielkopolskiego w całym województwie zostanie zrealizowanych 56 zadań powiatowych oraz 131 zadań gminnych na łączną kwotę 288 032 438 zł.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA