"Wysoka frekwencja pokazuje, że jest duża potrzeba takich spotkań". MTP podsumowuje targi VIVA Seniorzy

Autor: A. Karczewska fot. Hieronim Dymalski
REKLAMA

Dwa dni, ponad 100 wystawców, szereg warsztatów, wykładów, zajęć i koncertów oraz tysiące zwiedzających - tak w skrócie można opisać kolejną, dziesiątą już edycję targów VIVA Seniorzy, która odbyła się w weekend.

Jubileuszowa edycja wydarzenia rozpoczęła się w piątek i trwała do soboty. To targi w pełni poświęcone seniorom - ich potrzebom i zainteresowaniom. Są miejscem, w którym najstarsi mieszkańcy mogą zapoznać się z ofertą skierowaną do nich jednocześnie dowiadując się, jak z niej skorzystać, a w większości przypadków, mogąc od razu dokonać rejestracji bądź zapisów.

W tym roku na targach zaprezentowało się ponad 100 wystawców. Całość została podzielona na cztery strefy: zdrowie, aktywność, wiedza i otoczenie.

Seniorzy mogli na miejscu skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji ze specjalistami, a także wziąć udział w krótkim kursie udzielania pierwszej pomocy. Nie zabrakło również prezentacji sprzętu i rozwiązań, które mogą być przydatne w codziennym życiu osób starszych.

Podczas targów swoją ofertę przedstawiły również szkoły i uniwersytety - dla tych, którzy wychodzą z założenia, że człowiek uczy się przez całe życie i nigdy nie jest za późno na zdobycie wiedzy i umiejętności. Przedstawiono również bogatą ofertę kulturalną dla seniorów w poznańskich muzeach i teatrach.

Co ciekawe, stereotyp seniora siedzącego w domu powoli zamiera, co pokazali sami zainteresowani, którzy tłumnie gromadzili się przy stoiskach ośrodków wypoczynkowych.

Przez cały czas trwania targów odbyło się również kilkadziesiąt warsztatów, w których udział wzięły setki uczestników. Uczestnicy mieli w czym wybierać - od warsztatów ogrodniczych, przez językowe i plastyczne, aż po hortiterapię. Nie zabrakło również czegoś dla aktywnych - były zajęcia z zumby, gimnastyki, a także pokazy taneczne.

Jak zwykle zadbano również o dodatkowe atrakcje. Przy współpracy z Teatrem Muzycznym przygotowano koncerty. Pierwszego dnia publikę zachwycała Grażyna Brodzińska, natomiast drugiego Halina Frąckowiak.

W tym roku po raz pierwszy zorganizowano także Mistrzostwa Wielkopolski 50+ w szachach co było możliwe dzięki współpracy z Wielkopolskim Związkiem Szachowym.

Organizatorzy, Międzynarodowe Targi Poznańskie podkreślają, że wysoka frekwencja na wydarzeniu jest dowodem na dużą potrzebę tego typu spotkań wśród seniorów. Zapowiadają, że organizowane będą kolejne edycja targów VIVA Seniorzy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA