Sroga porażka Enea AZS Poznań z Artego Bydgoszcz [galeria]

To zdecydowanie nie był dobry początek sezonu na własnym boisku dla koszykarek Enea AZS Poznań. W spotkaniu z Artego Bydgoszcz poniosły wysoką porażkę, tocząc wyrównaną walkę z rywalkami jedynie w pierwszej kwarcie.

Mecz zaczął się obiecująco. Zawodniczki z Poznania prowadziły wyrównaną walkę z rywalkami w pierwszej kwarcie, która ostatecznie zakończyła się remisem 20:20. Niestety, kolejne odsłony spotkania nie były już tak optymistyczne. Drużyna gości z każdym kolejnym zagraniem czuła się coraz pewniej, natomiast gospodynie jakby traciły wiarę we własne możliwości, a momentami sprawiały wrażenie, że chcą jedynie, by spotkanie dobiegło końca. Nie potrafiły podjąć wyrównanej walki.

Po przerwie koszykarki AZD zdobyły łącznie tylko 13 punktów, a ich rywalki z Bydgoszczy aż 46. Ostatecznie mecz zakończył się srogą porażką poznanianek – aż 46:86.

Na pomeczowej konferencji trener klubu z Poznania przyznał, że to nie był dzień jego zawodniczek, które popełniały błędy nawet w otwartych, czystych pozycjach, gdy pudłowały.

Po czterech kolejkach Enea AZS Poznań zajmuje dopiero 10. pozycję w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet z zaledwie 5. punktami na koncie.