Ekolekcje dla przedszkolaków i uczniów podstawówek

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych będą uczyć się jak dbać o środowisko, w tym m.in. w jaki sposób prawidłowo segregować odpady. Będzie to możliwe podczas specjalny Ekolekcji, które organizowane są przez Miasto Poznań i Związek Międzygimnny GOAP.  Udział w akcji jest bezpłatny i mogą w nim wziąć udział placówki zarówno z Poznania jak i gmin ZM GOAP.

Nie od dziś wiadomo, że ważne jest "czym skorupka za młodu nasiąknie", ponieważ większość nawyków wyrobionych w najmłodszych latach dzieci przenoszą na swoje dorosłe życie. Ważne jest zatem, by jak najwcześniej uczyć poprawnych zachowań i zasad, by nauka była łatwiejsza i bardziej efektywna w przyszłości.

Miasto Poznań wraz ze Związkiem Międzygminnym GOAP zaprasza przedszkola i szkoły podstawowe do udziału w programie Ekolekcji, podczas których dzieci będą mogły dowiedzieć się w jaki sposób dbać o środowisko, w tym m.in. jak ponownie wykorzystać niektóre rzeczy, jak zmniejszyć ilość odpadów i w jaki sposób prawidłowo je segregować.

Zajęcia trwają 45 minut i są dostosowane do wieku dzieci. Całość podzielona jest na część teoretyczną i praktyczną, a zdobytą wiedzę uczestnicy weryfikują podczas zabaw i konkursów.

Co ważne, w Ekolekcjach udział biorą również nauczyciele i opiekunowie, którzy na koniec zajęć otrzymują poradnik w formie elektronicznej dotyczący możliwości rozwijania zdobytej przez dzieci wiedzy podczas kolejnych zajęć. W materiałach znajdą się m.in. informacje, jak w kilka lub kilkanaście minut wykonać ciekawe zabawki z odpadów. 

Ekolekcje prowadzone są przez pracowników ZM GOAP i Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania. Termin przeprowadzenia zajęć jest ustalany indywidualnie z każdą placówką. Na koniec lekcji każdy uczestnik otrzymuje drobny upominek oraz dyplom.

Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmowane są przez cały rok szkolny drogą elektroniczną, poprzez wypełnienie formularza online. Dodatkowe informacje udzielane są pod numerami tel. 533 293 895, 61 646 7453 oraz adresem e-mailowym: ekolekcje@goap.org.pl.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA