Trwa jubileuszowa edycja targów Viva Seniorzy

Autor: A. Karczewska fot. Hieronim Dymalski
REKLAMA

W piątek rozpoczęła się jubileuszowa, dziesiąta edycja targów Viva Seniorzy na Międzynarodowych Targach Poznańskich. To największe w Polsce targi w pełni poświęcone najstarszym mieszkańcom.

Targi potrwają dwa dni, co oznacza, że choć dopiero wczoraj zostały otwarte, to dziś jest ostatni dzień imprezy.

Wydarzenie organizowane jest przez MTP przy współpracy z Centrum Inicjatyw Senioralnych i Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej. Jest ono w pełni poświęcone najstarszym mieszkańcom, jako odpowiedź na potrzeby starszego pokolenia.

W programie znalazły się liczne wydarzenia edukacyjne, sportowe, kulturowe i ogólnorozwojowe oraz  atrakcje skierowane do seniorów. Ofertę podzielono na cztery bloki tematyczne: aktywność, zdrowie, wiedza oraz otoczenie. Znajduje się tam m.in. możliwość skorzystania z bezpłatnych badań, zapisania się na liczne kursy i warsztaty, a także wyrobienia Poznańskiej Karty Seniora.

W piątek, pierwszego dnia targów ogłoszono laureatów konkursu VIVA! Wielkopolski Senior edycja 2019, a także nagrodzonych w konkursie Laur Seniora. Na scenie taneczno-sportowej goście targów mieli okazję wziąć udział w pokazach Zumby, gimnastyce z elementami tańca brzucha i pokazach układów tanecznych w wykonaniu tancerzy z Teatru Muzycznego w Poznaniu. W sali wykładowej odbyły się prelekcje: "Nie lecz słuchu na bazarze", Ziołolecznictwo dzisiaj - siła natury w medycynie" czy "Mało znane owoce z Brazylii. Kawa i rolnictwo".

Wydarzenie odbywa się w pawilonie numer 3.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA