Przez balkon i po drabinie - Policja opubliowała nagranie z ucieczki włamywaczy. Jeden z nich został już zatrzymany

Autor: A. Karczewska fot./vid KWP Poznań
REKLAMA

Włamywał się do domów i mieszkań na terenie kilku miast i wsi w Wielkopolsce kradnąc biżuterię, pieniądze, a nawet samochody - policjanci z KWP w Poznaniu zatrzymali podejrzanego o szereg włamań i kradzieży. Mężczyzna miał wspólnika, który wciąż jest poszukiwany. Policja opublikowała nagranie świadka, który zarejestrował moment ucieczki obu mężczyzn.

Policjanci z KWP w Poznaniu połączyli wątki zgłoszonych włamań i kradzieży do domów i mieszkań, do których dochodziło w różnych miejscach na terenie Wielkopolski i doszli do wniosku, że sposób działania wskazuje na jednego sprawcę lub grupę sprawców. Wykazano, że sprawy z Poznania, Kościana, Borówca, Sierakowa i Rawicza są ze sobą związane. Tylko w tych miejscach zostały skradzione przedmioty o łącznej wartości sięgającej miliona złotych.

Uwagę funkcjonariuszy zwróciło m.in. to, że w wielu przypadkach włamania odbywały się poprzez wyłamanie zamków w drzwiach wejściowych, a także zabierania kluczyków do luksusowych samochodów, które następnie kradziono.

Do zatrzymania podejrzanego doszło 22 października. Okazało się, że jest to 34-letni mieszkaniec Komornik, który już wcześniej był karany za przestępstwa kryminalne. Co ważne, mężczyzna miał wspólnika, który wciąż jest poszukiwany. Obaj działali także w dzień, co widać na nagraniu ich ucieczki, jaką zarejestrował jeden ze świadków, a policja opublikowała film.

Podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli bardzo dużą ilość biżuterii, obrazy, samochody pochodzące z włamań, a także ozdobną porcelanę i gotówkę.

Zatrzymanemu 34-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA