Poznań przyciąga zdolną młodzież - wręczono prawie 40 stypendiów dla laureatów i finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Prawie 40 laureatów i finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych otrzymało w tym roku stypendia naukowe. Wyróżnienia przeznaczone są dla osób, które zdecydowały się podjąć naukę na poznańskich uczelniach. Uroczyste wręczenie świadectw odbyło się w Urzędzie MIasta Poznania.

Łącznie nagrodzono 38 osób, w tym 18 laureatów i 20 finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych. W ramach stypendium ci pierwsi dostaną miesięcznie 1400 złotych, a ci drudzy o 100 złotych mniej.

To już dwunasta edycja miejskiego programu stypendialnego, którego jest przyciąganie do Poznania i na poznańskie uczelnie młodych, zdolnych ludzi, którzy będą chcieli zostać w stolicy Wielkopolski także po zakończeniu studiów. Co ważne, skierowany jest zarówno do młodzieży spoza Poznania jak i poznaniaków.

W tym roku wśród wyróżnionych osób znaleźli się mieszkańcy siedmiu województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, dolnośląskiego, pomorskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

„W Poznaniu kładziemy duży nacisk na wspieranie młodych osób. Mam nadzieje, że te stypendia pomogą wam rozwijać się dalej naukowo i w przyszłości przyczynią się do tego, że to właśnie w naszym mieście osiągniecie swoje największe sukcesy”
Katarzyna Kierzek-Koperska, zastępczyni prezydenta Poznania


Najwięcej, bo 19 spośród stypendystów wybrało dalszą naukę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Na drugim miejscu znalazł się Uniwersytet Medyczny, który wybrało 15 osób, 3 stypendystów podjęło naukę na Politechnice Poznańskiej, a jedna na Uniwersytecie Przyrodniczym.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA