Nowe donice z zielenią i ławki staną na ulicach przy Starym Rynku

Autor: A. Karczewska fot. ZDM
REKLAMA

W centrum miasta pojawi się więcej zieleni i miejsc wypoczynku. Na ul. Wielkiej i Paderewskiego stanie łącznie 25 nowych donic z roślinami i niemal 20 ławek. Miasto Poznań ogłosiło przetarg na zakup elementów małej architektury.

Zieleni i roślinności w centrum miasta zdecydowanie brakuje. Choć w ostatnich latach miejskie władze, lokalne rady osiedli, a także sami mieszkańcy starają się, by jej stopniowo przybywało, to wciąż „miejska szarość” przeważa.

Na ul. Wielkiej i Paderewskiego, czyli tuż przy Starym Rynku ma stanąć 25 nowych donic wykonanych z betonu architektonicznego, na których posadzone zostaną kwitnące wiśnie piłkowate odmiany Kanzan oraz świdośliwy lamarckimi. Pod drzewami będą wysiane ozdobne trawy i kwitnące byliny. W ten sposób miasto chce dodać nieco koloru w szarej rzeczywistości miejskiej.

Dodatkowo, na tych samych ulicach zostaną ustawione ławki wykonane z drewna i stali nierdzewnej. Łącznie przybędzie ich 18 w tym rejonie.

Co ważne, donice nie oznaczają zmniejszenia liczby miejsc parkingowych.

Elementy małe architektury zostaną ustawione na ul. Paderewskiego na odcinku od al. Marcinkowskiego do ul. Sierocej oraz na ul. Wielkiej od ul. Klasztornej w kierunku Garbar.

Inwestycja będzie realizowana z inicjatywy radnego Marka Sternalskiego, który złożył na ten cel odpowiednią poprawkę do budżetu miejskiego. Zarezerwowano na to 200 tysięcy złotych.

Zakup zostanie dokonany w drodze ogłoszonego przez Poznań przetargu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA