W masce na twarzy i łomem w ręce tuż po dokonaniu kradzieży u jubilera natrafił na policjantów

Autor: A. Karczewska fot. KMP Poznań
REKLAMA

Nawet 10 lat mogą spędzić w więzieniu cztery zatrzymane przez policję osoby podejrzane o udział w kradzieży z włamaniem do jubilera. Funkcjonariusze dokonali zatrzymania tuż po dokonaniu przez podejrzanych przestępstwa. Jeden ze sprawców niemal dosłownie "wpadł" na policjantów mając maskę na twarzy i łom w ręce.

Do zdarzenia doszło 11 października, około godziny 3:00 w nocy. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Poznaniu patrolowali centrum miasta, gdy zauważyli trzy osoby znane im z wcześniej prowadzonych spraw.

Funkcjonariusze postanowili sprawdzić co może być powodem „spaceru” mężczyzn o takiej porze. Po chwili obserwacji zauważyli, jak wchodzą do jeden z bram i dołącza do nich kobieta.

Policjanci zaparkowali samochód i udali się w kierunku, gdzie zniknęła obserwowana grupa. W pewnym momencie usłyszeli dźwięk sklepowego alarmu, dlatego natychmiast udali się w tym kierunku.

Gdy zbliżali się do źródła alarmu prosto na nich wyszedł mężczyzna w masce na twarzy i z łomem w ręce. Z kieszeni wystawała mu biżuteria. Policjanci natychmiast obezwładnili i zatrzymali podejrzanego. Szybko ustalili, że zatrzymany chwilę wcześniej wraz z kolegami i koleżanką włamał się do pobliskiego jubilera, skąd zabrali biżuterię, uszkadzając przy okazji wyposażenie salonu.

Na miejsce wezwano techników kryminalistyki z psem służbowym, dzięki któremu udało się ustalić pozostałych sprawców zdarzenia. Zwierzę zaprowadziło mundurowych do jednej z bram, gdzie funkcjonariusze postanowili zaczekać na podejrzanych. Już po chwili zauważyli kilka osób, które się rozdzieliły.

Policja szybko dokonała zatrzymania trójki wspólników wcześniej zatrzymanego mężczyzny.

Cała czwórka została przewieziona do komisariatu, gdzie postawiono im zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Cały łup udało się odzyskać. Dodatkowo, w czasie przeszukania miejsca zamieszkania jednej z osób ujawniono kilkanaście gramów marihuany.

Podejrzani zostali objęci dozorem policyjnym.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA