Strażacy z OSP otrzymali specjalistyczny sprzęt elektroizolacyjny

Autor: Marta Kotecka fot. UMP
REKLAMA

Ochotnicza Straż Pożarna często jako pierwsza dociera do najróżniejszych wypadków i awarii. Nie brakuje sytuacji, w których, ze względu na brak specjalistycznego sprzętu, strażacy ryzykują własne zdrowie czy nawet życie, by ratować ludzi i mienia. Dzięki nowemu wyposażeniu bezpieczeństwo podczas pracy ma ulec poprawie.

Decyzja o zakupie i przekazaniu OSP sprzętu elektroizolacyjnego oraz wskaźników obecności napięcia w sieci jest wypadkową sytuacji z sierpnia 2015 r., kiedy to ratownicy z OSP Głuszyna podczas nawałnicy przeprowadzali akcję gaśniczą przy linii średniego napięcia. Po jej zerwaniu przez wiatr zostali porażeni prądem, a jeden z nich walczył o życie w szpitalu. Było to ostrzeżenie dla wszystkich, że bez odpowiedniego sprzętu takie akcje są dla człowieka zbyt niebezpieczne.

Dzięki współpracy ze spółką Enea, oprócz wskaźników obecności napięcia, drążków izolacyjnych oraz rękawic elektroizolacyjnych, poprzez zorganizowane szkolenia, do strażników dotarła także wiedza o posługiwaniu się otrzymanymi narzędziami, a także o możliwym zachowaniu w sytuacjach zagrożenia. Profesjonalny sprzęt, który został zakupiony ze środków z Funduszu Sprawiedliwości, otrzymały oddziały: Krzesiny, Poznań - Głuszyna, Mistral, Kwiatowe (dodatkowo zestaw ratownictwa medycznego) i Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP. Przekazali je zastępca prezydenta Mariusz Wiśniewski, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu - Jacek Michalak oraz prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Poznaniu - Wacław Zajączkowski.  

To nie była jedyna dobra wiadomość w czasie uroczystości. Okazało się, że oddziały OSP GRS i OSP Głuszyna aż do 30 kwietnia 2024 roku nadal będą obecne w krajowym systemie ratowniczo gaśniczym. 

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA