Samorządy mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach programu Maluch+

Autor: Codzienny Poznań AK fot. pixabay
REKLAMA

Jeszcze przez niecałe trzy tygodnie samorządy mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach programu Maluch+ na 2020 rok. To wsparcie projektów związanych z tworzeniem i funkcjonowaniem miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów.

Samorządy mogą otrzymać środki finansowe w ramach trzech modułów. Dofinansowane mogą zostać miejsca opieki w żłobkach, klubach dziecięcych czy dziennych opiekunów. Celem programu jest zwiększenie dostępności miejsc żłobkowych na terenie gmin, miast czy wsi. Dzięki temu rodzice mogą szybciej wrócić do pracy po narodzinach dziecka.

W 2018 roku w ramach dofinansowania z programu w całej Polsce zorganizowano łącznie 16,3 tysiące miejsc w 688 instytucjach opieki nad dziećmi do lat 3. Tylko w Wielkopolsce powstało 1,4 tysiąca miejsc w 58 instytucjach.

Według szacunków ministerstwa, do końca 2019 roku będzie łącznie 1,7 tysiąca miejsc w 73 placówkach na terenie województwa.

Samorządy mają czas na złożenie wniosków w formie pisemnej bądź elektronicznej do właściwego urzędu wojewódzkiego do 13 listopada. Na realizację zadań w ramach Maluch+ w przyszłym roku zostanie przeznaczonych 400 mln złotych do podziału na całą Polskę. Wyniki konkursu zostaną podane na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej do 29 stycznia 2020 roku dla wszystkich modułów.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA