"Skandaliczne podszywanie się pod bank szkalujące dobre imię PKO BP" - bank składa zawiadomienie w sprawie kampanii na poznańskich przystankach

Autor: A. Karczewska fot. Rozbrat, @MSKlimatyczny
REKLAMA

PKO Bank Polski złożył zawiadomienie do organów ścigania w związku z kampanią organizowaną przez jedną z organizacji proekologicznych, w ramach której na poznańskich przystankach pojawiły się plakaty z logiem banku z informacją o finansowaniu przez PKO BP budowy elektrowni Ostrołęka C.

Plakaty na pierwszy rzut oka wyglądają na prawdziwe - z wykorzystaniem m.in. loga i czcionki PKO BP. Całość utrzymana jest w niemal identycznej szacie graficznej. Gdy jednak spojrzy się na zdjęcie i treść to wydaje się to być wyjątkowo dziwną formą reklamy.

Na plakacie znalazły się hasła takie jak m.in. „dumnie finansujemy budowę OSTROŁĘKI C, elektrowni, która będzie emitować do atmosfery nawet 6 mln CO2 rocznie!”. W dalszej części znajdują się zapisy o tym, że bank świadomie i „bezrefleksyjnie finansuje energetykę węglową” i „przedkłada zyski ponad walkę ze zmianami klimatycznymi”.

Plakaty zostały rozwieszone w gablotach na poznańskich przystankach.

Głos w sprawie zabrał bank, który w oświadczeniu poinformował, że złożył już zawiadomienie do organów ścigania w tej sprawie i przygotowuje się do złożenia pozwu przeciwko organizacji, która przyznała się do przeprowadzenia kampanii.

PKO BP stanowczo zaprzeczyło treści znajdującej się na plakatach.

„Informujemy, że plakaty zawierają szereg nieprawdziwych informacji, z tezą, jakoby PKO Bank Polski finansował budowę elektrowni Ostrołęka C na czele. Do ich rozpowszechniania przyznała się jedna z organizacji.”
PKO BPBank wskazuje także, że podszywanie się pod firmę jest „skandaliczne”.

„Niedopuszczalne, wręcz skandaliczne jest podszywanie się pod bank poprzez użycie m.in. jego logo i czcionki, wprowadzające opinię publiczną w błąd i szkalujące dobre imię PKO Banku Polskiego.”
PKO BP
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA