Rutynowa kontrola w sprawie nieprawidłowego parkowania doprowadziła do ujawnienia kierowania pojazdem bez uprawnień

Autor: A. Karczewska fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Interwencja w sprawie nieprawidłowego parkowania na chodniku zakończona… ujawnieniem przestępstwa związanego z prowadzeniem pojazdu bez posiadania odpowiednich uprawnień po uprzednim odebraniu ich przez sąd. Strażnicy miejscy ujawnili kierowcę, który ignorował fakt odebrania mu prawa jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze straży miejskiej interweniowali w sprawie nieprawidłowo zaparkowanego samochodu na chodniku przy ul. Włodkowica. Kierujący pojazdem zostawił dla pieszych przestrzeń o szerokości jedynie ok. 60 cm zamiast wymaganego 1,5 metra.

Gdy wykonywali rutynowe czynności związane z ukaraniem kierującego za ignorowanie przepisów dotyczących postoju, podszedł do nich mężczyzna, który oświadczył, że to on prowadził pojazd i zaparkował w tym miejscu. Po chwili okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Co więcej, prawo jazdy zostało mu odebrane za jazdę pod wpływem alkoholu.

Z uwagi na charakter sprawy, została ona przekazana do dalszych prac Policji. Samochód został odebrany przez inną osobę wskazaną przez mężczyznę, która posiadała uprawnienia do kierowania pojazdami.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA