W weekend odbędzie się Święto seniorów - targi VIVA SENIORZY!

Autor: Marta Kotecka fot. Marta Kotecka, Hieronim Dymalski
REKLAMA

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich znów królować będą produkty i usługi dla seniorów. Rozpoczynają się bowiem dwudniowe targi VIVA SENIORZY! To jubileuszowa - 10 edycja tego wydarzenia, nic więc dziwnego, że organizatorzy przygotowali dla zwiedzających mnóstwo atrakcji.

Opowiadał o nich na zorganizowanej na terenie MTP konferencji prasowej Radosław Kulupa - dyrektor targów VIVA SENIORZY!

„W zeszłym roku targi odwiedziło 4000 zwiedzających. W tym chcielibyśmy tę liczbę poprawić, liczymy na ok. 5000 seniorów. Spotkają się oni ze 100 liderami rynku. Zobaczą cztery główne strefy, wokół których budujemy nasze stoiska tematycznie: aktywność, zdrowie, wiedza i otoczenie. Seniorzy będą mogli wziąć udział w licznych warsztatach - od zielarskich, przez rękodzielnicze po fotograficzne. Przygotowane na to będą aż trzy sale wykładowe”
Radosław Kulupa - dyrektor targów VIVA SENIORZY!

Każdy z seniorów na targach, które odbędą się 25-26 października, znajdzie coś dla siebie. Niekwestionowanie największymi gwiazdami wydarzenia będą Grażyna Brodzińska oraz Halina Frąckowiak, które odpowiednio w piątek i sobotę na scenie głównej zaprezentują swoje największe przeboje. Nie zabraknie aktywności ruchowych, m.in. zajęć gimnastycznych czy zumby. Po raz kolejny do tańca zaproszą senioralne cheerleaderki, które przed rokiem na tyle zaskarbiły sobie sympatie gości, że otrzymały długie owacje na stojąco.

Nowością na VIVA SENIORZY! będzie zorganizowany przez Wielkopolski Związek Szachowy turniej, który wyłoni Mistrza Wielkopolski 50+. Seniorzy ponad to będą mogli wykonać bezpłatne badania wzroku i słuchu, a w tym roku także mammografię. Na gości czeka również specjalnie przygotowana strefa zdrowia by Herbapol Polska (złoty partner targów), gdzie będzie można porozmawiać na temat produktów, a także spróbować wielu wyrobów. Oprócz licznych warsztatów, seniorzy otrzymają porady prawne i te związane z życiem codziennym.

Targi VIVA SENIORZY! doceniają nie tylko licznie je odwiedzający. Pierwszego dnia odbędzie się Konferencja zorganizowana przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii „Polska dostępna dla seniorów”, w ramach programu unijnego „Dostępność Plus”. W czasie spotkania poruszana będzie tematyka związana z dostępnością architektoniczną, cyfrową, a także mobilnością transportową dla seniorów. Wstęp na Konferencję, która rozpocznie się o 13.30, a także udział w warsztatach, badaniach medycznych i koncertach możliwy będzie za okazaniem biletu wstępu na targi.

Wejściówki nabyć można online,  a także w kasach biletowych, które rozpoczną sprzedaż 30 minut przed otwarciem bram MTP. Więcej informacji, program i mapka wydarzenia znajdują się na stronie internetowej imprezy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA