Zanim rozpoczną prace budowlane, teren muszą sprawdzić archeolodzy. Kolejne etapy budowy trasy tramwajowej na Naramowice

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Budowa trasy tramwajowej na Naramowice jest coraz bliższa wejścia na kolejny etap prac. Udało się już pozyskać większość pozwoleń na wyburzenia budynków położonych na trasie inwestycji, które powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Na trasie inwestycji jest kilka budynków, które trzeba usunąć, by móc przeprowadzić prace budowlane. Te kluczowe dla powodzenia zadania zostały już przejęte przez Miasto. Negocjacje prowadzone były przede wszystkim przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami i ZKZL.

Lokatorzy niektórych zamieszkanych nieruchomości mieli czas do końca września by znaleźć nowy lokal i się przeprowadzić.

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, udało się już pozyskać większość pozwoleń na wyburzenia. Dotyczy to m.in. dwóch bloków przy ul. Naramowickiej 149 i 149a oraz budynku wielorodzinnego przy ul. Sarmackiej 1.

Przed przystąpieniem do dalszych prac budowlanych, konieczne jest wykonanie badań archeologicznych w Parku Kosynierów przy os. Pod Lipami z uwagi na fakt, że dawniej znajdował się tam cmentarz ewangelicki. Archeolodzy zbadają także bunkier przy ul. Sarmackiej.

Pierwsze wyburzenia mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Z kolei wiosną przyszłego roku rozpocznie się budowa kolejnych odcinków trasy tramwajowej.

Planowana trasa ma mieć łącznie ok. 3,3 km długości, a inwestycja wiąże się również m.in. z budową prawie 7,5 km dróg i przebudową skrzyżowań.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA