Ukradł bluzę wartą 50 złotych i groził śmiercią pracownikowi ochrony sklepu. Mężczyzna może spędzić w więzieniu 10 lat

Autor: Codzienny Poznań AK fot. KWP Poznań
REKLAMA

Zamiast zapłacić niecałe 50 złotych za bluzę polarową wolał ją ukraść, jednocześnie grożąc pozbawieniem życia pracownika ochrony, z którym zaczął się szarpać, gdy ten próbował go zatrzymać. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, a za swoje czyny może spędzić nawet 10 lat pozbawienia wolności. Jak się okazuje, to nie było to jednak jedyne przestępstwo jakiego się dopuścił.

Do zdarzenia doszło 14 października w godzinach przedpołudniowych w jednym z marketów w Gnieźnie. Jeden z klientów zabrał z półki bluzę polarową wartą niecałe 50 złotych i ruszył w kierunku wyjścia bez płacenia za towar.

Zdarzenie zauważył pracownik ochrony, który postanowił zatrzymać 42-latka. Ten jednak nie dawał za wygraną i zaczął szarpać się z ochroniarzem odpychając go i grożąc pozbawieniem życia. Pracownik okazał się być bardziej przygotowany do starcia, ponieważ już po chwili obezwładnił sprawcę i przekazał wezwanej na miejsce policji.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą jest 42-letni obywatel Ukrainy. Co więcej, analizując materiał dowodowy ustalili także, że tego samego dnia zatrzymany dokonał jeszcze innej kradzieży - na ul. Warszawskiej w Gnieźnie, gdzie ukradł telefon komórkowy, który miał przy sobie w chwili dokonywania kradzieży w sklepie.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Śledczy ustalili również, że na terenie Wielkopolski prowadzone są inne postępowania w sprawie kradzieży, których miał dopuścić się podejrzany.

Sąd Rejonowy w Gnieźnie podjął decyzję o 3-miesięcznym areszcie dla 42-latka.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA