Trwa 20. PKO Poznań Maraton

Autor: A. Karczewska fot. redakcja
REKLAMA

O godzinie 9:00 około 7 tysięcy zawodników rozpoczęło rywalizację w 20. PKO Poznań Maraton. Biegacze muszą pokonać trasę ponad 42 kmg.

Start biegu ponownie zaplanowano na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, skąd zawodnicy udadzą się w 6-kilometrowy bieg ul. Grunwaldzką, by następnie zawrócić i na wysokości Stadionu Miejskiego skręcić w lewo w kierunku ul. św. Wawrzyńca. Po 13 km trasa powiedzie przez Park Sołacki, al. Wielkopolską, ul. Solną i do ul. Warszawskiej. Tu trasa poprowadzi wokół jeziora Maltańskiego, po łuku ul. Kurlandzkiej, skąd poprowadzi na końcowy etap trasy ul. Hetmańską, Arciszewskiego i Ściegiennego, a następnie dalej przez ul. Grunwaldzką do mety na terenie MTP. Całość to ponad 42 kilometry.

W tym roku na linii startu stanęło 7 tysięcy zawodników z 39 państw. Każdy otrzyma jubileuszowy pakiet startowy. W tym roku organizatorzy projektując pamiątkowy medal postanowili upamiętnić zmarłego wiceprezydenta Poznania i inicjatora Poznań Maraton, Macieja Frankiewicza.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA