Rozpoczęło się Poznań Game Arena. Tłumy na terenie MTP

Autor: A. Karczewska fot. Hieronim Dymalski vid. x-news
REKLAMA

Rozpoczęły się największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi branży gamingowej i nowych technologii, czyli Poznań Game Arena (PGA). Organizatorzy spodziewają się frekwencji podobnej do tej z lat poprzednich, czyli około 80 tysięcy uczestników. Na odwiedzających czeka szereg atrakcji, premier, konkursów i nowości, w tym ponad 1500 stanowisk do gry.

To wielkie święto wszystkich miłośników gier zarówno komputerowych jak i na konsolwach, a także sprzętu gamingowego i komputerowego.

Do dyspozycji zwiedzających jest ponad 1500 stanowisk do gry, z czego korzystają zarówno najmłodsi, jak i dorośli gracze. W programie znalazło się wiele pokazów najnowszych produkcji, a także premiery i pokazy przedpremierowe.

Jedną z głównych atrakcji w tym zakesie jest pierwsza w Polsce prezentacja gry Cyberpunk 2077, która zadebiutuje na PC, PS4 i Xbox One 16 kwietnia 2020 roku. Podczas PGA pokazy prowadzone są na żywo.

Premierowe pokazy wersji demonstracyjnych ma u siebie także Ubisoft, które prezentuje Watch Dogs Legion w formie seansów kinowych. Watch Dogs Legion, której mają formę seansów kinowych. 

Podczas targów można również m.in. poczuć się jak kierowca F1 i pościgać się w F1 2019 oraz GRID na stanowisku strefy Koch Media, gdzie przygotowano profesjonalne fotele i kierownice.

Wiele atrakcji czeka także na stanowiskach m.in. Nintendo czy Microsoftu.

Nie brakuje również nowinek technicznych i sprzętu, w tym przede wszystkich sprzętu i gadżetów gamingowych. Pierwszego dnia imprezy można było również wziąć idział w Epic Game Music, czyi koncercie muzyki z gier.

Tradycyjnie już w programie znalazły się także konkursy na najlepsze przebranie za postaci z gier, komiksów czy filmów. Finał PGA Cosplay Show zaplanowano na niedzielę, czyli ostatni dzień imprezy.

Wydarzenie przy okazji każdej edycji przyciąga do Poznania dziesiątki tysięcy fanów i miłośników branży gamingowej. W tym roku organizatorzy spodziewają się frekwencji podobnej do tej z ubiegłych lat, czyli około 80 tysięcy ludzi, po cichu licząc jednak na rekord.

Godziny otwarcia PGA:

Sobota, 19 października - 9:00 - 20:00
Niedziela, 20 października - 9:00 - 18:00

Godziny otwarcia kas:

Sobota, 19 października - 8:00 - 19:30,  
Niedziela, 20 października - 8:00 - 17:30

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA