Ponad kilogram amfetaminy ukryty w lodówce. Narkotyki znalazł policyjny pies

Autor: A. Karczewska fot. KWP Poznań
REKLAMA

Ponad kilogram amfetaminy ukryty w lodówce w mieszkaniu 28-latka z Ostrowa Wielkopolskiego ujawnili miejscowi policjanci. Było to możliwe dzięki pomocy psa policyjnego, który wskazał miejsce przechowywania narkotyków.

Do zatrzymania doszło we wtorek, 15 października. Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego weszli do pomieszczeń zajmowanych przez 28-latka po tym, jak ustalono, że może posiadać znaczne ilości środkó∑ odurzających.

W akcji udział brał także specjalnie przeszkolony pies służbowy i to ostatecznie właśnie czworonożny funkcjonariusz wskazał miejsce, w którym ukryty był worek foliowy z narkotykami. Pomimo schowania go w lodówce, psi nos wywęszył podejrzaną substancję.

Badania wykazały, że było to ponad 1260 gramów amfetaminy.

Podczas przeszukania policjanci znaleźli również wagi elektroniczne, radiotelefon, gotówkę, kastet, a także przedmiot przypominający pistolet.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności. Zastosowano wobec niego 3-miesięczny areszt.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA