Pociągi Kolei Wielkopolskich nie będą jeździć przez 2 tygodnie listopada? Pracownicy zapowiadają strajk

Autor: A. Karczewska fot. Poznańska Kolej Metropolitalna/wikimedia
REKLAMA

Po policjantach, lekarzach, rezydentach i nauczycielach, kolejna grupa pracownicza zapowiada strajk. Drużyna trakcyjna Kolei Wielkopolskich domaga się sprawiedliwego traktowania osób, które od lat związane są ze spółką.

Informacja pojawiła się na jeden ze stron na Facebooku (Spotted: Koleje Wielkopolskie) i została potwierdzona przez Związek Zawodowy Pracowników Spółki Koleje Wielkopolskie. Na razie nie wiadomo wiele. Poinformowano jedynie, że strajk prawdopodobnie odbędzie się w listopadzie, a przerwa w ruchu może potrwać 2 tygodnie.

Jaki jest powód protestu? Jak wyjaśniono w poście chodzi o równe traktowanie w zakresie płac dla osób zatrudnionych na tym samym stanowisku.

„Nie zgadzamy się na to aby nowo przyjęte osoby z innych spółek, zarabiały od 600 do 900 zł więcej od nas, Maszynistów, którzy budowali ta spółkę od zera.”
fragment oświadczenia osób protestującychJednocześnie zaznaczono, że pracownicy KW nie mają pretensji do swoich kolegów po fachu, którzy negocjują korzystne dla nich warunki zatrudnienia, a w proteście chodzi o zwrócenie uwagi i reakcję na problem osób decyzyjnych.

Spółka Koleje Wielkopolskie nie odniosła się jeszcze do sprawy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA