Nowoczesna aparatura w Szpitalu Miejskim im. Raszei

W Szpitalu Miejskim im. Raszei w Poznaniu zamontowano nowoczesną aparaturę, w tym m.in. mobilny aparat RTG cyfrowy czy aparat RTG płucno-kostny. Na zakup nowego sprzętu medycznego Miasto Poznań przeznaczyło ponad 4,8 milionów złotych.

Nowe wyposażenie to część odnowy Zakładu Diagnostyki Obrazowej Szpitala Miejskiego im. Raszei. Miasto sfinansowało jego wyposażenie oraz dokupiło aparaturę do innych oddziałów. Koszt dofinansowania wyniósł ponad 4,8 milionów złotych. Szpital dołożył do zakupu 320 tysięcy złotych.

Nowoczesna aparatura pozwoli na realizację usług lekarskich i diagnostycznych na wysokim poziomie. Lekarze mogą wykorzystać swoją wiedzę oraz dostępny postęp technologiczny do jeszcze lepszej opieki nad poznaniakami.

Do Zakładu zakupiono: cyfrowy aparat rentgenowski z torem wizyjnym do radiografii i fluoroskopii, mobilny aparat RTG cyfrowy i aparat RTG płucno-kostny. 

“Wymieniliśmy cały sprzęt do rentgenodiagnostyki oraz kupiliśmy tomograf, który wcześniej mieliśmy tylko w leasingu. Teraz pacjenci mają do dyspozycji wysokospecjalistyczny sprzęt, mogą korzystać z USG najnowszej generacji, co znacząco ułatwia pełną diagnostykę. Mamy też aparaty, które pozwalają zdiagnozować pacjenta, który nie jest w stanie opuścić z łóżka, a to bardzo ważne.”

Elżbieta Wrzesińska-Żak, dyrektor szpitala

To nie koniec zmian. Na oddziale pojawiły się nowe stacje diagnostyczne, kliniczny cyfrowy aparat ultrasonograficzny z trzema głowicami i tomograf komputerowy. Nowy sprzęt oznacza także większe bezpieczeństwo dla pacjentów, ponieważ nowe aparaty nie tylko szybciej wykonują swoją pracę, ale także umożliwiają podanie mniejszej dawki promieniowania. Co więcej, nie jest konieczne czekanie na wywołanie zdjęć rentgenowskich, ponieważ od razu wyświetlają się na monitorze, co pozwala w razie konieczności na szybkie powtórzenie zdjęcia  oraz analizę danych, a tym samym, na wcześniejsze postawienie diagnozy.

Dzięki miejskiej dotacji kupiono również: wideolaryngoskop intubacyjny, sprężarkę śrubowo-zespołową na potrzeby centralnego zaopatrywania bloku operacyjnego i gabinetów zabiegowych w sprężone powietrze, scentralizowany system MONAKO dla monitorowania i nadzoru okołoporodowego, oraz aparaturę do koblacji wspomagającej chirurgię bezdechu sennego i chrapania.